default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 16.12.2019, Saat: 08:09

Konu Bilgileri
  • Yazar: MstfKcy
  • Okunma: 1220
  • Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Paylaş:

Konuyu Okuyanlar

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu içi Arama..

Hızlı Menü
Hızlı Menü:

Benzer Konular Listesi
Yığılca Tatları Görücüye Çıktı.
Yazar: moderator
Yorumlar: 0
Okunma: 4,572
17.11.2015 22:10
Son Yorum: moderator
Belki de Yığılca'da Bir İlk
Yazar: saklikentfm
Okunma: 4,915
21.10.2015 19:49
Son Yorum: saklikentfm
Yığılca Yedigöllerden Boluya Çıkartma Yaptı .
Okunma: 3,206
Bugün 08:09
Biz Yığılca İçin Her Yerde Bulunmaya Hazırız.
Yorumlar: 1
Okunma: 2,950
Bugün 08:09

Benim ek kutum
Benim sidebox kutu içeriğim

Sahilde Yığılca Konuşuldu

Yazar Konuyu Başlatan: MstfKcy - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1221 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

MstfKcy
Emektar Üye
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 14
Yorum Sayısı: 15
Rep Puanı: 0

Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: 01.07.2015 19:15
Türkiye içerisinde faaliyet gösteren Yığılca lılara ait tüm dernekler Akçakoca / Düzce Yeşilay Başkanı Bahadır KIBRIS beyin koordinatörlüğünde Akçakoca da 13 Haziran 2015 tarihinde toplandılar.

[Resim: 2_16_06_15_9_03_21.jpeg]

Randevu saatinden önce gelen misafirler bir süre deniz ve sahilin tadını çıkardılar bol bol fotoğraf çektirdiler. Yığılca'nın gurbet teki temsilcilerini Bahadır KIBRIS bey, randevu tarihinde saat:19:00 dan itibaren sahilde hoş bir mekanda karşılamaya başladı.

[Resim: 2_16_06_15_8_47_22.jpeg]

[Resim: 2_16_06_15_8_48_12.jpeg]

[Resim: 2_16_06_15_8_49_02.jpeg]

[Resim: 2_16_06_15_8_50_13.jpeg]

[Resim: 2_16_06_15_8_53_18.jpeg]

[Resim: 2_16_06_15_8_54_22.jpeg]

[Resim: 2_16_06_15_8_55_20.jpeg]

[Resim: 2_16_06_15_8_57_26.jpeg]

Toplantıya Yığılca hemşehri dernekleri temsilcilerinin yanı sıra Yığılcalı misafirlerinde katılması organizasyona ayrı bir renk kattı.

[Resim: 2_16_06_15_9_02_10.jpeg]

[Resim: 2_16_06_15_9_05_31.jpeg]

Programa katılan Düzce Dibektaş Köyü Ve Çevre Köyler Kültür Ve Dayanışma Derneği başkanı Nihat TEKİR, Bolu Yığılca'lılar Derneği (Yığ-Der) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki ŞAHİN ve Başkan Yardımcısı Hüseyin DEMİR, Yığılca Kültür,Turizm,Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği İbrahim ÇENGEL, Körfez Düzceliler Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Kurucu, Onursal ve halen Denetim Başkanlığı yapan Hüseyin BAŞ, Denetim Kurulu Üyeleri Kenan KAYA, Aydın KAYA Gebze-Çayırova-Darıca-Dilovası Düzce liler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KIR Kdz Ereğli Yığılca Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Üyesi Fikret YİĞİT, Düzce Yığılcalılar Kültür, Turizm, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Tarık AKÇA Kurucu Başkan Yardımcısı Yunus AKKAN Kurucu Genel Sekreter Taner KELEŞ, Kurucu Muhasip Erdal DEMİR,Kurucu Üyeler Yahya BÖLÜK,Eray YAVUZ,Ekrem TUNCel, Düzce Yığılcalılar Kültür,Turizm,Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Onursal Başkanı Feyzullah YİĞİT, Saklı Kent FM Grubu Adına Yılmaz YURTSEVEN, Müteahhit Süleyman ARSLAN, Şair-Köşe Yazarı ve Oyuncu Sabri ARIKAN ve Yığılca lı iş adamı Göksal UYANIK hep birlikte akşam yemeği yediler.

[Resim: 2_16_06_15_9_00_53.jpeg]

[Resim: 2_16_06_15_8_58_28.jpeg]

Yemekten sonra Yeni Kurulan Düzce Yığılcalılar Kültür yardımlaşma ve dayanışma derneği yönetim kuruluna hayırlı olsun temennilerini iletildi. Dernekler olarak neler yapılabilinir. Hangi ihtiyaçları var bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında izlenmesi gereken yollar konuşuldu.

Programda söz alan Akçakoca Yeşilay Derneği Başkanı Bahadır KIBRIS Bey konuşmalarına Düzce Derneğini tebrik ederek başladı. Derneklerin öneminin üzerinde duran KIBRIS derneklerin temsil ettiği bölgeyi yansıttıklarından, başarının da Başarsızlığında Yığılca’ya mal olacağından çok dikkatli olmaları gerektiğini iki düşünüp bir konuşulması gerektiği üzerinde durdu. Konuşmasının sonunu yemek duası ve yeni kurulan derneğin başarılara adım atması için duası ile bitiren KIBRIS’ın ardından tüm katılımcılar tek tek söz aldılar.

[Resim: 2_16_06_15_8_59_42.jpeg]

Tüm katılımcıların tek tek konuştuğu organizasyonda bazı konularda ortak fikir birliğine varılıp toplantının sonunu ortak bir bildiri ile kapatma kararı alındı.
1-Her dernek kendi bölgesine yaşayan İnsanlar için bakanlık destekli projeler ortaya çıkarmaya çalışacak ve en kısa zamanda somut sonuçlar alınacak
2-Her Dernekte bir Yığılca köşesi olacak
3-Yığılca’nın tanıtımı noktasında organizasyonlar tertiplenecek, Yaklaşan Ramazan ayı içerisinde bulundukları yerlerde Yığılca’nın gülen yüzü olacaklar.
4-Dernek lokallerinin eğitim amaçlı olarak kullanmasına önem verilecek, lokallerdeki görsel ve işitsel iletişim araçları aracılığı ile Yığılca nın ve Yığılca’ya ait değerlerin tanıtımına önem verilecek.
5-Her dernek internet ağı bulunan bilgisayar hizmeti vermeye başlayacak, tüm faaliyet ve organizasyonunu internet üzerinden takip edecek ve üyelerine ulaştırmaya gayret sarf edecek.
6-Bulundukları yer başta olmak kaydı ile tüm siyasi ve bürokratik kesim ile ilişki içerisinde olunacak bu ilişki ve diyalog süresince siyasi polemikten ve yaklaşım tarzlarından uzak durulacak. Asla derneğin bir siyasi görüşü olmayacak.
7-Yaptıkları tüm faaliyetleri belirli periyotlar halinde üyelerine duyuracaklar. Katkı ve önerilerini önemle değerlendirecekler.
8-Yığılca ilçesine zaman zaman giderek ilçe protokolü ile koordineye önem verecekler. Yaptıkları faaliyetler hakkında bilgilendirme yapacaklar.
9-Alınan bu kararlar takip edilecek bir sonraki toplantıda değerlendirilecektir.
[Resim: 2_16_06_15_9_03_21.jpeg]

Ortak fikir birliğinin ve alınan kararların herkes tarafından benimsendiği bu gecede programa 14.06.2015 tarihinde Saat:01:00 de son verildi.

Gecenin sonunda Yığılca Hemşehri dernekleri tarihi bir imza attılar ve ortak basın bildirisi hazırlayarak Yığılca ve Yığılca lıya sahip çıktıklarını bir kez daha gösterdiler.

TÜM DERNEKLERİMİZİN ORTAK BİLDİRİSİDİR.

İlçemizin makûs talihi bizlerin karşısına sürekli gittiğimiz her yerde kötü bir imaj olarak çıkmakta. Biz Yığılcalılar cami yardımı toplayan, adeta dilencilik yapan bir imaj görüntüsüne büründürülmekteyiz. Bizler Yığılca’nın ülke genelindeki temsilcileri olarak bu şekilde hareket eden vatandaşlarımızın en yakın derneğe bildirilmesini istiyoruz. Tespit edilen bu tarzdaki arkadaşlar yayın organlarımızdan deşifre edilecektir. Kanunlarımız yasalarımız ve tüzüklerimiz bu tarz yardım faaliyetlerinin nasıl yapılması gerektiğini açıkça belirtmiştir. Yığılcalı olmadığı halde bu tarz girişimlerde bulunan kişi veya kişilerin Yığılca’mızın adını kullandığı gelen duyumlar arasındadır. Bizler alan el olmak değil üreten ve veren el olmak için çabalıyoruz. Yaklaşık 1 Yıldan bu tarafa Ülke genelinde vermeye çalıştığımız mücadelenin de altındaki gerçeklerden biriside budur. Bu tarz hareket edenleri şiddetle kınıyoruz. Kabul etmiyoruz.

“KAMUOYUNA VE HEMŞEHRİLERİMİZE SAYĞI İLE DUYDURULUR.”

YIĞILCA HEMŞERİ DERNEKLER BİRLİĞİ PLATFORMU

BÜYÜK GÜN İSTİŞARE VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

14 Haziran 2015 tarihinde saat:08:00 den itibaren sanki bir gün öncesinden normal bir gün geçirmişler gibi, 01:00 de programdan çıkmış değil de 03:00 de istirahate ayrılmış bir ekip görüntüsünün dışında hırsları ve heyecanları yüzünden okunun Düzce Yığılca' lılar Kültür,Turizm, Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulunun heyecanı zirve yapmıştı.

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Tarık AKÇA başta olmak üzere herkes bir köşeye koşuyor düğünü yaklaşmış damat sevinci ve gururu ile etraflarına gülücükler atıyorlardı.
Herkes adeta Saat:16:30 daki bilgilendirme ve açılış programına kilitlenmişti. Gerçi onlar günler öncesinden büyük açılış daha sonra demişlerdi fakat Yığılcalıların yıllardır bekledikleri bir girişim olmasının verdiği heyecan ile dernek çoktan dolmuştu. Bir ara fazla oturanlar yeni gelenler ayakta kalmasın diye hayırlı olsun dileklerini iletip derneği terk etmeye başlamışlardı ki;

[Resim: 2_16_06_15_9_06_15.jpeg]

Kurucu Dernek başkanı Tarık AKÇA ve Yönetim Kurulu tam kadro olarak misafirlerinin karşısına çıktı. Konuşurken heyecanları kelimelerine ve kullandıkları cümlelere yansıyan yönetim kurulu dilek temenni ve beklentilerini sıraladıktan sonra salonda bulunan tüm misafirlere tek tek söz verdiler. Açılışta misafir olarak bulunan DEAR başkanı Engin ÇAVUŞ Konuşmasında; dernekçiliğin zorluklarından fakat programlı bir çalışma olur ise de açamayacağı kapının olmadığından bahsedip başarılar diledikten sonra tüm katılımcılar tek tek söz aldı. Açılışta bulunan Saklı Kent Fm Grubu Adına Yılmaz YURTSEVEN, Düzce Yığılcalılar Kültür,Turizm,Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği kurucu Yönetim Kurulunun yanı sıra Başkanı Tarık AKÇA, Düzce Yığılcalılar Kültür,Turizm,Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Onursal Başkanı, Feyzullah YİĞİT, Akçakoca Yeşilay Başkanı Bahadır KIBIRIS, Yığılca Kültür,Turizm,Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği İbrahim ÇENGEL, Kdz Ereğli Yığılca Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Yönetim kurulu Başkanı Seyfi KALAYCI, Şair-Köşe Yazarı ve Oyuncu Sabri ARIKAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Veli VERGİLİ ( YILDER Başkanı ) ve Yığılca lı bir çok katılımcı hazır bulundu.

[Resim: 2_16_06_15_9_10_12.jpeg]

Kurucu başkan Tarık AKÇA Konuşmasında; Derneklerinin yeni açıldığını birçok eksiklerinin olduğunun farkında olduğunu bunu aslı kendilerine sorun etmediklerini çünkü Yığılcalılar, üyeleri ve yönetim kurulu ile aşamayacakları herhangi bir zorluk olmadığını, olur ise de bu zorlukların hepsinin hakkından geleceklerini dile getirdi. Başkan AKÇA yeter ki bizi yalnız ve kontrolsüz bırakmayın sürekli takip edin sürekli denetleyin sürekli yanımızda olun, Bizler Yığılca’nın dışa açılan ilk yüzüyüz ve İlimizde Yığılca’yı temsil etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. Bu güne kadar kendilerine fikren ve madden destek olan, başaramayacaklarını dile getirerek kendilerini adeta kamçılayan herkese ve özellikle Her zaman yanlarında olan Saklı Kent Fm Grubuna teşekkürlerinin bir borç olduğunu dile getirdi.

[Resim: 2_16_06_15_9_08_39.jpeg]

Düzce Yığılcalılar derneğini gezen katılımcılar çalışmalardan dolayı kurucu yönetim kurulunu tebrik etti ve başarılar diledi. Yapılan ve yapılması düşünülen çalışmaların takdire şayan olduğu gözlemlendi.

[Resim: 2_16_06_15_9_12_09.jpeg]

BÜYÜK AÇILIŞTA GÖRÜŞME TEMENNİSİ İLE Düzce Yığılcalılar Kültür,Turizm,Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği yönetim kuruluna BAŞARILAR DİLİYORUZ.

Konu Bağlantı Araçları
Sahilde Yığılca Konuşuldu Konusunun Linki Direkt Link
Sahilde Yığılca Konuşuldu Konusunun HTML Kodu HTML Link
Sahilde Yığılca Konuşuldu Konusu BBCode Linki BBCode Link
Sahilde Yığılca Konuşuldu Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yığılca Tatları Görücüye Çıktı. moderator 0 4,572 17.11.2015 22:10
  Belki de Yığılca'da Bir İlk saklikentfm 0 4,915 21.10.2015 19:49
Son Yorum: saklikentfm
  Yığılca Yedigöllerden Boluya Çıkartma Yaptı . moderator 0 3,206 Bugün 08:09
  Biz Yığılca İçin Her Yerde Bulunmaya Hazırız. moderator 1 2,950 Bugün 08:09

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Sahilde Yığılca Konuşuldu indir, Sahilde Yığılca Konuşuldu Videosu, Sahilde Yığılca Konuşuldu online izle, Sahilde Yığılca Konuşuldu Bedava indir, Sahilde Yığılca Konuşuldu Yükle, Sahilde Yığılca Konuşuldu Hakkında, Sahilde Yığılca Konuşuldu nedir, Sahilde Yığılca Konuşuldu Free indir, Sahilde Yığılca Konuşuldu oyunu, Sahilde Yığılca Konuşuldu download

Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü: