default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 18.09.2019, Saat: 08:29

Konu Bilgileri
  • Yazar: moderator
  • Okunma: 2045
  • Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Paylaş:

Konuyu Okuyanlar

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu içi Arama..

Hızlı Menü
Hızlı Menü:

Benzer Konular Listesi
Başkan dan Basın Açıklaması
Yazar: moderator
Yorumlar: 0
Okunma: 1,124
Bugün 08:29
Son Yorum: moderator

Benim ek kutum
Benim sidebox kutu içeriğim

Başkan dan Zehir Zembelek

Yazar Konuyu Başlatan: moderator - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2046 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

moderator
Admin Grubu
Admin Grubu
Default Avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı: 1317
Yorum Sayısı: 1,635
Rep Puanı: 0

Kişisel Bilgileri: v
Yorum: #1
Konu Tarihi: Bugün 08:29
(Bu konu en son: 05.08.2015 Tarihinde, Saat: 22:27 düzenlenmiştir. Düzenleyen: saklikentfm.)
Yığılca Kültür,Turizm,Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Başkan İbrahim ÇENGEL Bey ve Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Veli VERGİLİ Bey 13.03.2015 tarihinde Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK beyi makamında ziyaret ettikten sonra il genelinde bir takım ziyaretler gerçekleştirdiler.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde Doğa Turizmini pazarlama, Çadır alanları oluşturulması, Bongalow evleri gibi turizm ağırlıklı konuların harekete geçirilmesi konusu il müdürü ile görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu. Üniversite öğrencilerinin çadır kampı kurulması konuları ele alındı. Başkan ÇENGEL İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK’ı 22 Mart da Kdz.Ereğli de yapılacak organizasyona davet etti.

[Resim: _C7ENGEL_coth0.jpg]

Ziyaretlerin ardından Yığılca ilçesine dönen Başkan ÇENGEL Baharın gelişi ile birlikte ilçede hareketlenmesi gereken turizm hareketinin önünde engel olduğunu gördüğü Çimento fabrikası ve taş ocaklar konusunda aşırı derecede dolu olduğunu ve bu konuda Sivil Toplum Kuruluşlarının olmaz ise olmazı olan halkı bilinçlendirme çalışmalarına hız vereceklerini dile getirdi.

[Resim: 5_z9ggj.jpg]

Son zamanlarda Sivil Toplum Kuruluşlarının Yığılca mızı tanıtım konusunda ellerindeki tüm imkanları kullanarak çalışmalar icra eder iken, ilçemizin turizm hareketinin baltaladığını düşünen ve bu konudaki sıkıntısını son ana kadar dışa vurmaktan çekindiğini söyleyen başkan ÇENGEL şu açıklamalarda bulundu.;

[Resim: 3_9y4i4.jpg]

ÇİMENTO FABRİKALARININ ÇEVREYE MUHTEMEL ETKİLERİ. Çimento fabrikaları partiküller hava kirleticileri arasında ilk sırada yer almaktadır Çimento fabrikalarının bilinen bu etkilerinin yanı sıra belki de üzerinde durulmayan en önemli etkisi çevreye kadmiyum elementi yaymasıdır. Çevreye yayılan kadmiyum toprakta birikmekte böylece bitkilere geçip daha sonra besin zinciri ile insanlar tarafından tüketilmektedir. Kadmiyum insan vücudunda sadece bitkilerle değil aynı zamanda solunum yoluyla da alınmaktadır.

[Resim: 7_gibwu.jpg]

Kadmiyumun maruz kaldığı insanlarda sürekli baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, uykusuzluk, sinirlilik daha sonra göğüs ağrıları ve astım gibi solunum sistemi hastalıkları ortaya çıkmaktadır. Fabrikaya yakın olan arazilerdeki ağaçlarda %76,19 daha az meyve alınmaktadır. Çimento fabrikalarından kaynaklanan kirlilik sadece bitkisel üretimi değil aynı zamanda hayvansal üretimi de etkiletmedir. Söz konusu bu tesisler sadece tarım alanlarında verim kaybı ve insan sağlığına olumsuz etkilerle karşımıza çıkmamaktadır.
Aynı zamanda görüntü kirliliği ve özellikle ham madde temin edilmesinde patlatılan dinamitlerden dolayı deprem riskini de beraberinde getirmektedir. Üreticilerin verim kaybından dolayı zarar görmesi durumunda bu zararlarını mahkeme kararıyla tahsil etme haklarının bulunduğunu onlara belirtmektir. Sarkıt ve dikitler bu kayaçların oluşturduğu jeolojik yapılara örnek olabilirler. *Araştırma Gör. Ahmet Kartalkanat. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi. *Çevre mühendisi ve Enerji Yöneticisi Çevresel Etki Değerlendirmesi Sektörel Rehberleri.

[Resim: 6_sogv0.jpg]

Çimento fabrikalarının çevreye olumsuz etkileri : malzeme bulundurma ve depolama(parçacıklar),öğütme(partikül maddelerin),fırın ve klinkler soğutucu dumanı(parçacıklar veya “fırın tozu”, karbonmonoksit ve karbondioksit içeren yanma gazları,hidrokarbonlar,aldehitler,ketonlar ve sülfür ve nitrojen oksitler) işlemlerinde oluşmaktadır. Özetle çimonto tesislerinin en önemli çevresel etkileri baca çıkışı gaz ve toz emisyonları,malzeme depolanması,malzeme ocakları,fabrika içi yollar ve nakliyeden kaynaklanan partikül madde ve toz emisyonları sonucu hava kalitesinin düşmesi,yaş sistemlerden atık su üretimi ve özellikle malzeme çıkarma,kırma-eleme ve kırıcılardan kaynaklanan gürültü oluşumudur.
Taşıt trafiğinden kaynaklı atmosfere partikül madde yayılımı; fırın gazı (SO ve NOx)yayılımı,su kirliliği,hava kirliliği,atmosfere yayılımı,çevreye oluşturacağı risk. Yakıt yada çimento taşıyan ağır kamyonların oluşturduğu tehlikeler. Yüzey sularında erozyon/tortulaşma riski,gürültü oluşumu. İlçemizde çimento fabrikası açılması ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

[Resim: 4_n49e0.jpg]

Bu riskler göz önünde iken dururken: Hoşafoğlu,Güney köyü,Yörükler mahallesi, Gökçeağaç köyü ve tıraşlar köyü Mücavir alan adı altında ilçe merkezine bağlanmaya çalışılırken. En yakın Hebeler köyü,Redifler köyü,Yağcılar, Köseler köyü ilçe merkezine neden dahil edilmez. Demek ki Yığılca’nın geleceği Nüfus artışına değil. Başka amaca. Veya Turizm vurgulu Yığılca’nın geleceği, nüfus artışına değil belirlenen bölgede rant sağlanması gibi düşünceleri çağrıştırıyor insanlara. Bölgede yaşayan insanların neden fikirleri alınarak bilgilendirilmiyor? Çet raporları neden dikkate alınmıyor.
Bizler Yığılca Kültür,Turizm,Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği olarak bu konudaki rahatsızlığımızı dile getirdik ve bir takım Çet raporlarına ulaştık. Hiçbir şey bilmiyor isek bu raporlara bir göz atalım. Ben bu konuyu gerek Dernek başkanı sıfatı ile gerekse Turizme gönül vermiş bir Yığılca lı olarak her platforma taşıyacağım. Bu konudan rahatsız olanlar olacaktır. Benim için bu konu hiçbir anlam ifade etmiyor dedi.

Bu günden sonra İlçe adına ve yararına yapılmadığını iddia ettiğimiz ve gözlemlediğimiz her konuda basın açıklaması yapmaktan kaçınmayacağız.

27.05.2015 TARİHİNDE YIĞILCA NIN SESİ GAZETESİNİN HABERİ

http://yigilcaninsesi.net/icerik/haber.a...17&t=1

Yığılca’nın en büyük sorunlarından olan ve göç vermesine sebebiyet veren işsizliğe büyük ölçüde katkı sağlayacak çimento fabrikası için çalışmalar başladı. Kuruluş aşaması ve kurulduktan sonra yaklaşık 400 kişiye iş kapısı olacak olan fabrika ilçenin kamyoncusunun da yüzünü güldürecek. Yığılca’da kurulması planlanan Çimento fabrikası alanını yerinde inceleyen Ali Ağaoğlu Yığılca’ya geldi. Oğlu Alican Ağaoğlu ile birlikte Çimento fabrikasını inceleyen Ali Ağaoğlu daha sonra şehir merkezini gezdi. Belediyeyi ziyaret eden Ali Ağaoğlu “oğluma ve elemanlarıma rica etmiyorum. Bir çivi bile alınsa Yığılca’dan alınacak emrini verdim” dedi. Yığılca’ya yatırımda bulunacak olan Ali Ağaoğlu, “Yığılca’da ki işsizliğe büyük ölçüde katkı sağlayacak olan bir yatırım yapacağız. İlçenin kalkınmasına yardımcı olacağız” dedi. Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Ağaoğlun dan destek sözü aldı. Eski Jandarma binası ve Harmantepe alanlarının düzenlenerek sosyal tesis olarak hizmete açılması için 350 Bin TL destek sözü alan Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, “Sağolsun Ali bey ilçeye ayak basar basmaz belediyemize kazandıracağımız eski jandarma binası ve harmantepe alanları için 350bin tl katkıda bulundu” dedi. Ali Ağaoğlu ise “bu ilk başlangıcımız olacak. Bundan sonra içinde desteklerimiz devam edecek” dedi. İş adamı Ali Ağaoğlu gazetemize yaptığı açıklamada, “oğlumun kurma aşamasında olduğu fabrikayı incelemeye geldim. Allah kısmet ederse Yığılca’da çimento fabrikası açacağız. Sayın başkanımızın bu konudaki yapıcı yaklaşımı bizleri vazgeçme noktasından geri döndürdü. Bölgenin kalkınması ve istihdam sağlayacağı için önemli bir adım diye düşünüyorum” dedi. Daha sonra Ağaoğlu ilçeden ayrıldı.

[Resim: 11330010_983981861676265_2360172700278432431_n.jpg]

[Resim: 10429809_983981831676268_8557259154725817286_n.jpg]

Konu Bağlantı Araçları
Başkan dan Zehir Zembelek Konusunun Linki Direkt Link
Başkan dan Zehir Zembelek Konusunun HTML Kodu HTML Link
Başkan dan Zehir Zembelek Konusu BBCode Linki BBCode Link
Başkan dan Zehir Zembelek Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Başkan dan Basın Açıklaması moderator 0 1,124 Bugün 08:29
Son Yorum: moderator

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Başkan dan Zehir Zembelek indir, Başkan dan Zehir Zembelek Videosu, Başkan dan Zehir Zembelek online izle, Başkan dan Zehir Zembelek Bedava indir, Başkan dan Zehir Zembelek Yükle, Başkan dan Zehir Zembelek Hakkında, Başkan dan Zehir Zembelek nedir, Başkan dan Zehir Zembelek Free indir, Başkan dan Zehir Zembelek oyunu, Başkan dan Zehir Zembelek download

Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü:
Hızlı Menü: